Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie

Aktualności

ierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie informuje, że istnieje możliwość  skorzystania z „opaski bezpieczeństwa”  w ramach  rządowego Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”  na 2023 r.

  • W ramach Programu z „opaski bezpieczeństwa” mogą skorzystać seniorzy w wieku 65 lat i więcej.
  • „Opieka na odległość” jest nowoczesną formą sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, którzy czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
  • „Opaska bezpieczeństwa”  posiada przycisk SOS, detektor upadku, umożliwia komunikowanie się z centrum obsługi, monitoruje podstawowe czynności życiowe ( puls, saturacja).
  • Korzystanie z „opaski bezpieczeństwa” dla osoby korzystającej jest bezpłatne (koszt z korzystania – abonament pokrywa MGOPS).

Oferowana „opaska bezpieczeństwa” spełniła swoją funkcję, copotwierdzają przypadki osób korzystających,gdy opaska „uratowała życie”.

Zachęcamy do skorzystania z „opieki naodległość”.

Przewiduje się, że Program będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Szczegółowych informacji o możliwości skorzystania z „opaski bezpieczeństwa” można uzyskać w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie w godzinach pracy Ośrodka 7.00-15.00 osobiścielub pod numerami telefonów 15 846 34 94, 15 846 34 93.

 

                                                                                             Kierownik MGOPS

w Nowej Dębie

Leszek Mirowski

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: