Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie

Podprogram 2020

PODPROGRAM 2020 - podsumowanie

 1. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie przy współpracy z Bankiem Żywności w Tarnobrzegu zakończył dystrybucję żywności Podprogramu 2020 realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie styczeń 2021 – wrzesień 2021.
 2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
 • warzywne  i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe),
 • skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
 • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
 • mięsne (szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju),
 • cukier biały,
 • tłuszcze (olej rzepakowy),
 • dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym).
 1. Pomoc żywnościowa trafiła do 689 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
  z terenu gminy Nowa Dęba.
 2. Wydaliśmy osobom potrzebującym:

             ok. 35 ton żywności;

             5 599 paczek żywnościowych;

 1. W ramach Programu 2020 dla 689 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono  3 warsztaty edukacyjne w ramach zadań towarzyszących:
 • Ekonomiczne – Niemarnowanie żywności:

        - 1 spotkanie online dla 6 osób,

        - 1 spotkanie online dla 5 osób,

      - 1 spotkanie online dla 5 osób.  

     Kierownik

                                                                          Maria Tomczyk                                                                      

 

(...)

Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 finansowanego z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2020

 

Stowarzyszenie Tarnobrzeski Bank Żywności uprzejmie informuje, że od 18.01.2021 rozpoczyna  dystrybucję żywności z Podprogramu 2020 z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 finansowanego z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym.

Program będzie realizowany w okresie od stycznia 2021  do sierpnia 2021r., w tym okresie będą również prowadzone Działania Towarzyszące (warsztaty: edukacji ekonomicznej, niemarnowania żywności, żywieniowo-dietetyczne)

Prosimy organizacje i Stowarzyszenia , które złożyły Wnioski weryfikacyjne na dystrybucje żywności  z programu unijnego j.w. o zgłaszanie się, do siedziby Banku Żywności celem  podpisania umowy i ustalenia daty odbiorów żywności. 

W okresie od 07 stycznia  2021r  będziemy sukcesywnie otrzymywać produkty żywnościowe.

Wznawiamy działania edukacyjne tj. Warsztaty ekonomiczne, niemarnowania żywności oraz warsztaty dietetyczne. Prosimy o informację z jakich warsztatów i w jakich terminach będą chcieli skorzystać Wasi beneficjenci.

Organizacje i Stowarzyszenia, które dotychczas nie korzystały z pomocy żywnościowej z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 finansowanego z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym  a ich podopieczni  spełniają kryteria  dochodowe 1542,20  zł osoba samotna i 1161,60  zł osoba w rodzinie mogą składać Wnioski weryfikacyjne. W tej sprawie  prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny (15 822 40 05, 504 932 117, e-mail: bz.tarnobrzeg@bankizywnosci.pl) z Bankiem Żywności w Tarnobrzegu,  ul. Sienkiewicza 145 ponieważ posiadamy jeszcze nadwyżki żywności z tego Programu.

 

                                                                                                                                       Dyrektor

                                                                                                                                   Barbara Turczyk

 

------------------

Tarnobrzeski Bank Żywnosci informuję, że w dniu 26 listopada 2020 r.została zatwierdzona zmianę do Wytycznych na Podprogram 2020 PO PŻ w zakresie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do pomocy z 200% do 220% kryterium uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej.
Informujemy jednocześnie, że Instytucja Zarządzająca podjęła decyzję o wprowadzeniu zmian do Wytycznych na Podprogram 2020 dwuetapowo, tj.

1) w pierwszej kolejności w zakresie podwyższenia kryterium dochodowego - z uwagi na już rozpoczęty proces kwalifikowania odbiorców końcowych do Podprogramu 2020 przez ośrodki pomocy społecznej

2) następnie, już po zawarciu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  umów z wykonawcami dostaw wszystkich 20 artykułów spożywczych, w zakresie włączenia kawy zbożowej do zestawu przysługującego dla jednego odbiorcy w Podprogramie 2020.

Takie działanie wynika z konieczności zapewnienia jak najpilniej możliwości kwalifikowania odbiorców do Programu, niezależnie od procesu zawierania umów na dostawy artykułów spożywczych do magazynów organizacji partnerskich.

Informuję ponadto, że zmienione Wytyczne wraz z załącznikami zostały opublikowane na stronie internetowej MRiPS pod adresem: https://www.gov.pl/web/rodzina/podprogram-2020 oraz przesłane do Wydziałów Polityki Społecznej w Urzędach Wojewódzkich celem ich udostępnienia wszystkim ośrodkom pomocy społecznej.

 

Ogłoszenie

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie informuje, że rozpoczęło się wydawanie skierowań na żywność pochodzącą z Banku Żywności na kolejny rok, dla osób spełniających warunek kryterium dochodowego tj. 1402 zł dla osoby samotnej i 1056 zł dla osoby w rodzinie.

Skierowania będą wydawane od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00 w siedzibie Ośrodka przy ul. M. Reja 3, bądź w formie zdalnej poprzez kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym do dnia 14 października 2020r.

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: